Najnowsze komentarze
oczywisie ze bmw to gufno, i jeszc...
lupa do zdjęcia: Zamyslona Ola Sobotka
oo znam ją
2920 (8)
aktualnie to bardzo "nie" tania za...
Zbycho_Jura do: Każdy motocykl się psuje?
To co wymieniłaś to mi się wydaje ...
Więcej komentarzy
Moje linki

12.02.2012 22:40

To nie czas mija, to my mijamy

Idę kilka kroków po skrzypiącym śniegu. Dookoła panuje nieprzenikniona cisza. Przeszklonymi oczami spoglądam w ciemne niebo pełne gwiazd. Ma ono w sobie coś niezwykłego. Wydaje się nieograniczone, tak dalekie,  poza naszym zasięgiem. Nie wiem czemu w tych krótkich chwilach, pełnych refleksji to właśnie tam kieruję swoje spojrzenie. Być może mam gdzieś w sobie skrytą nadzieję, że właśnie stamtąd spoglądają na mnie oczy moich aniołów, którzy nauczyli mnie jak żyć. Kiedyś wydawało mi się, że życie trzeba po prostu przeżyć, teraz jednak wiem, że to nie wystarczy bo nic nie przychodzi samo i nikt nie przeżyje go za nas. Przy odrobinie szczęścia i ciężkiej pracy o swoje „być” a nie „mieć” można jednak sięgnąć po spełnione marzenia.  Najpierw jednak trzeba pokonać swój własny strach, strach przed porażką, że się nam nie powiedzie. W moim życiu odwagi dodali mi Ci, którzy odeszli. To dzięki nim odkryłam, że oprócz życia nie mam nic do stracenia. Dzięki znalezionym w pamiętniku Mamy kilku zdaniom zrozumiałam także, że nigdy nie chcę powiedzieć „za późno” pomimo, że wpajane przez moją panią polonistkę „nigdy nie mów nigdy” wkradło się do mojego języka na stałe. Chcę żyć. Czasami łapczywie, czasami nieudolnie, czasami na opak, a czasem idąc pod prąd. Wiem jednak kim jestem, czego chcę od życia i co jest dla mnie w nim ważne. Jestem kim jestem i fundamentalnie raczej się nie zmienię. Chyba dotarłam do momentu, w którym jest mi z tym dobrze, w którym zaakceptowałam siebie taką jaką jestem, z całym tym cholernym bagażem moich niedoskonałości.

Dobranoc.

Komentarze : 11
2014-11-06 19:48:11 Aecjusz

I jak tu nie widzieć sensu dnia Wszystkich Świętych, kiedy spotyka się takie przemyślenia? Tak, ten dzień ma sens, bo prowokuje do przystanięcia w pędzie życia, do spojrzenia za siebie po to, by jaśniej widzieć drogę przed sobą.
Tak, prowokuje, choć do tej prowokacji trzeba mieć swój własny wsad. Bo jak mawia mądre przysłowie :Z pustego i Salomon nie naleje". Ty ten wsad Żmijo zaiste posiadasz. I to niebanalny.
Pozdrawiam

2014-11-06 17:29:55 Mateusz.

Żmija napisała bardzo dobry wpis.
Moim zdaniem nie powinno rozpatrywać się go tylko pod względem bogactwa środków językowych.
Jest w nim głębia, skłania on do refleksji.
I takich wpisów na blogach potrzeba najwięcej.
Które zostawiają coś po sobie.
Yacho CB1000R Cóż, może woli taki tryb życia.
Wystarczy tych stareotypów.
Wyjeżdzając na Slovakaring można się poważnie ździwić, jak taka ślicznotka jak "Żmijka" kopie nam tyłek na torze, jadąć słabszym sprzętem.

"Żmijko" myślę, że może będziemy mieli kiedyś okazje się spotkać i wymienić spostrzeżeniami;)
Pozdrawiam.

2013-03-03 23:44:48 Andrzejjj

Po przeczytaniu tego kawałeczka twoich myśli nie pozostaje mi nic innego jak tylko ciebie przytulić bo zaczęłaś jarzyć o co chodzi w tej "gierce" ale jeszcze sporo przed tobą wniosków i spostrzeżeń oj sporo.. :PP
Do zobaczenia gdzieś tam...w trasie :PP

2012-06-20 19:22:30 S-Fighter

@Yacho: Pitolisz jak niedopchnięty pedryl. Kobieta jest po to, aby była szczęśliwa, inaczej wychowa nieszczęśliwe dzieci. Jeżeli moto daje szczęście - trzeba je ujeżdżać.

2012-06-19 11:45:58 ops ale fail

"Kobieta po to żyje by rodzić i wychowywać dzieci" wiekszego idiotyzmu jak zyje nie słyszałem :)

2012-04-02 22:17:16 Yacho CB1000R

Żmija nie pisze tego złosliwie ale Tobie nadszedł czas byś urodziła dziecko.Kobieta po to żyje by rodzić i wychowywać dzieci,a wtedy przemijający czas w żadnym wypadku nie jest stracony.

2012-03-07 18:53:22 templar

Życie trzeba przeżyć tak aby nie mieć problemu z patrzeniem ludziom w oczy... Hmmm to chyba wszystko :)

2012-03-06 20:33:48 Kumpela prawdę ci powie

Nie sądzę, aby twój bagaż życiowy opoważniał cię do takich afirmacji.
Tekst grafomański, nie ma się nad czym zachwycać.
Czemu ten wpis jest polecany jako gorący temat? Ot, zagadka...

2012-02-26 12:20:45 creez

jak dobrze jest wiedzieć, że kiedy tylko odwiedzę riderbloga to mogę liczyć na tak ambitne wpisy. Dzisiaj to takich słów potrzebowałem.
Dzięki Żmijka :)

2012-02-13 07:46:35 morham

Mądre słowa. Nie powiem nic więcej nic mniej bo pomysłu brak na coś co nie będzie zbyt wydmuchane ;)

2012-02-13 05:19:42 jestemtu

nic nie jest nie zmienne, inna bylas i inna bedziesz pozdro !

  • Dodaj komentarz