Najnowsze komentarze
oczywisie ze bmw to gufno, i jeszc...
lupa do zdjęcia: Zamyslona Ola Sobotka
oo znam ją
2920 (8)
aktualnie to bardzo "nie" tania za...
Zbycho_Jura do: Każdy motocykl się psuje?
To co wymieniłaś to mi się wydaje ...
Więcej komentarzy
Moje linki

13.06.2012 16:00

Uciekając od zgiełku

Długi czas mnie tutaj nie było i wiele się przez ten czas zmieniło. Po ilości wpisów na moim blogu można łatwo wywnioskować, że pisanie tymczasowo zeszło na drugi plan. Brakuje godzin, dni, miesięcy na ubranie w słowa wszystkiego, o czym chciałabym napisać. Może kiedyś, jak będę miała siwą czuprynę, siedząc na ganku małego drewnianego domku przeleję na papier wszystkie swoje wspomnienia. Tymczasem…

Zapewne część, którzy będą czytać ten wpis już wie, że w moim życiu pojawił się nowy kompan, któremu przypadło nosić przydomek smok. Mowa tutaj o BMW R1200R, z którym przejechaliśmy zapoznawcze 6000 kilometrów i z którym zamierzam już w piątek wyruszyć w swoją podróż.

Kiedyś na swoim blogu wspominałam, że chciałabym pojechać do Hiszpanii. Pomimo, że w tym roku nie będzie mi dane do niej dotrzeć zamierzam poszwendać się ze smokiem wśród przepięknych winnic Francji, zawitać do malowniczych wiosek w Alpach, pobyczyć się na plaży w Nicei czy napić kawy w paryskiej kafejce. Chwilę czasu zamierzam poświęcić na włóczenie się po urokliwym Gent czy też Brugii, a także na eksplorowanie zakątków Bolonii. Tuż przed dotarciem do Garmisch Partenkirchen na światowy zlot BMW smok zawiezie mnie nad jezioro Garda, gdzie mam nadzieję cieszyć się takim oto widokiem. Dokładnego planu podróży de facto nie ma stąd brak mapy w galerii towarzyszącej temu wpisowi. Na trasie przejazdu zaznaczyłam zaledwie kilka „pewnych” lokalizacji, gdzie mieszkają moi znajomi, z którymi zamierzam toczyć dyskusje na temat pasji do białego rana. Reszta to wygrzebane w przewodniku małe miasteczka i wioski, wybrane raczej losowo. Planowanie podróży nigdy nie było i zapewne nie będzie moją mocną stroną. To mnie w pewien sposób ogranicza, a przecież podróż motocyklem daje mi poczucie wolności. Zobaczymy zatem gdzie zaprowadzi mnie wzrok i mój towarzysz  Pan smok…

Ps. Jeszcze dzisiaj postaram się wrzucić kilka informacji z przygotowań. Być może komuś z Was okażą się one przydatne przed własną podróżą.

Komentarze : 5
2012-06-20 13:34:20 Beata Stolarska

Kobiety na motocyklach są rewelacyjne. :) Robię właśnie prawko i nie mogę doczekać się kiedy pośmigam jeeeee...

2012-06-16 15:14:28 FilipSSS

Zmiana z GS-a na R-kę to tymczasowa czy na dłużej?

2012-06-15 14:25:52 morham

Pamiętam jak udało mi się wyciągnąć z Ciebie info. o smoku w momencie jak kasowaliście mi konto. Niby wróciłem ale tylko po ty komentować :)

Szczęścia w każdej drodze którą obierzesz...

2012-06-14 18:33:26 LondonRider()

Malownicze wioski w Alpach, Nicea i Saint Tropez takze w moich planach :) Kiedy wyjazd Zmija ? Moze nasze trasy sie przetna ?:))

2012-06-14 13:51:52 klurik

Szczerze mówiąc, mając w planach Niceę nie mógłbym się powstrzymać od strzelenia traski Marsylia-Nicea, zahaczając o Port Grimaud (tuż przy St. Tropez).

  • Dodaj komentarz